Kredi Hesaplama

Kredi Hesaplama

Kredi hesaplama, Kredi faiz oranları 2019, Mevduat hesaplama, Kredi başvurusu, kredi kartı başvurusu.


EFT Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

10.04.2019
6
EFT Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet rahatlığı ve kullanımı yaygınlaştıkça bankalarında bizlere sunduğu ürün ve hizmetler kapsamında yeni bir uygulama daha kullanılmaya başlandı. İnternet bankacılığının internet kullanımıyla artması, akıllı telefonların her cebe girmesiyle de mobil bankacılık uygulamasının sıklıkla tercih edilmesi, hayatımızda ihtiyaç duyduğumuz bankacılık işlemlerinde de zamandan tasarruf ettirecek, bir tıkla tüm işlemlerimizi halledebilmemizi sağlayan kolaylıkların ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Para transferi ihtiyacımızda anında kullanabildiğimiz EFT ve havale işlemleri de bu kapsamda yine hızlı ve güvenilir para aktarımı sağlayan hizmetlerden olup, havale işlemi aynı bankaya ait iki farklı hesap arasında günün her saatinde gerçekleştirilebilirken, EFT işlemi ise farklı bankalara ait iki hesap arasında para transferi işlemini yalnızca mesai saatleri dahilinde gerçekleştirmeyi sağlamaktadır. Ancak EFT yöntemiyle gönderilen para için EFT sorgulama işlemi nasıl yapılır sorusuna ise verilecek cevap yine internet bankacılığı ya da mobil şube üzerinden olacaktır. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra transferlerim bölümden geçmiş dönem transferleri seçilerek EFT’nin son durumu hakkında bilgi alınabilir, ayrıca 7 gün 24 saat hizmet müşteri hizmetleri ile de iletişime geçilerek EFT hakkında merak edilen sorulara yanıt bulunabilir.

 

EFT İşlemi İçin Bankalar Komisyon Keser Mi?

EFT işlemleri iki farklı bankaya ait hesaplar arasında yapılan para transfer işlemi olup, çoğu banka bireysel olarak açılmış hesaplar üzerinden yapılacak bu işlem için komisyon almaktadır. Komisyon miktarı aktarılan paranın miktarı üzerinden hesaplanan bir yüzde kadarınca olabildiği gibi, sabit bir tutar da olabilmektedir. Ancak bazı bankaların maaş hesabı için açılmış hesaplar üzerinden komisyon almadığı da EFT sorgulama işlemi esnasında hizmet ücreti kısmında sıfır yazdığı da açıkça görülebilmektedir.

 

EFT İşlemi İçin Hangi Numaralar Gerekli?

İnternet bankacılığı ya da mobil şube üzerinden ya da bankaların herhangi bir şubesinden yapılacak olan EFT ya da havale işlemleri için, paranın aktarılacağı kişiye ait hesap numarası ve şube kodu yeterli olabilirken, aynı zamanda daha güvenli olan ve hesap numarasından daha uzun sayıda rakama sahip olan IBAN numarası da kullanılabilmektedir. Bazı bankalar EFT için alıcının TC kimlik numarası ya da telefon numarası gibi detayları da isteyebilmekte, ancak EFT sorgulama işlemi için herhangi bir numara girişine ihtiyaç duyulmamaktadır. O noktada yalnızca internet üzerinden EFT emirleri kısmından son EFT işlemlerine girerek durum kontrol edilebilmektedir.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kredi Hesaplama 2019
error: Content is protected !!